Canicross – info

Canicross a Czech Malinois Club

Členskou schůzí CMC 21.1.2017 bylo odsouhlaseno, že náš klub se stane garantem, který zajistí možnost startu reprezentantům České republiky v canicrossu na mistrovství světa FMBB 2017 v německém Halle. Zároveň bude Czech Malinois Club podporovat rozvoj tohoto sportu s belgickými ovčáky v Českých zemích.

Canicross je sport, který umožňuje rozvoj fyzické kondice psa i psovoda, pohyb v přírodě a je výborným doplňkovým sportem. Je také možností jak belgického ovčáka velice efektivně unavit. ☺

Zástupcem klubu pro canicross bude paní Jaroslava Marešovská, která se tomuto sportu se svými belgickými ovčáky věnuje dlouhodobě. Je mimo jiné medailistkou z prvního závodu v canicrossu na MS FMBB 2015 v Písku. Jarka všem zájemcům určitě poskytne jakékoliv potřebné informace.

Kontaktovat jí můžete na telefonu 608 133 069 nebo na email: JARKAK@email.CZ

Partnerem našeho klubu pro canicross se stal portál Behejsepsem.cz a zastoupení společnosti Non-stop dogwear.no, výrobce špičkového vybavení pro tento sport.

V rámci přípravy na letošní MS FMBB bude uspořádán víkend s canicrossem, kde se všichni dozví informace a budou si moci zatrénovat (viz. pozvánka a propozice níže). Budou se také konat dva závody, aby si všichni zájemci o start na MS FMBB mohli poměřit síly. Na základě výsledků těchto závodů budou vybráni reprezentanti na MS (kritéria pro výběr stanoví zástupci partnerů, podpořeno bude 5 nejlepších mužů a 5 nejlepších žen). Předpokládané termíny závodů (11.3.2017 Buková u Merklína a 25.3.2017 Kolesa). O dalších novinkách Vás budeme informovat na našich stránkách a facebooku klubu.

Jsme rádi, že můžeme podpořit toto nové, rozvíjející se odvětví sportování se psem. Belgičáci pro tento sport mají vrozené vlohy.