Canicross – info

Canicross a Czech Malinois Club

Členskou schůzí Czech Malinois Club (dále CMC) 21.1.2017 bylo odsouhlaseno, že náš klub se stane garantem, který zajistí možnost startu reprezentantům České republiky v canicrossu na mistrovství světa FMBB 2017 v německém Halle. Zároveň bude CMC podporovat rozvoj tohoto sportu s belgickými ovčáky v České republice.

V současné době se psovodi belgických ovčáků věnují nejen canicrossu, ale i jízdě na kole (bikejöringu) a koloběžce (scooterjöringu). Jsou to mushingové sporty, které umožňují rozvoj fyzické kondice psa i psovoda, pohyb v přírodě a upevnění vztahu mezi psovodem a psem. Tyto sporty jsou mimo jiné i možností jak belgického ovčáka velice efektivně unavit.

Zástupcem klubu pro canicross bude paní Jaroslava Marešovská, která se tomuto sportu se svými belgickými ovčáky věnuje dlouhodobě. Je mimo jiné medailistkou z prvního závodu v canicrossu na MS FMBB 2015 v Písku. Jarka všem zájemcům určitě poskytne jakékoliv potřebné informace.

Kontaktovat jí můžete na telefonu 608 133 069 nebo na email: JARKAK@email.CZ

Klub pravidelně podporuje účast české reprezentace v canicrossu a bikejöringu v rámci FMBB. Každoročně se vypisuje 10 kvalifikačních míst. Letos se konají kvalifikační závody ve dvou termínech. První kvalifikační závod se konal 28.10.2022 v rámci mistrovství belgického ovčáka, závod Jöringovy trhák. Druhým letošním kvalifikačním závodem bude Canicross Buková, který se bude konat 4.3.2023. Zájemci se mohou hlásit zde.

O dalších novinkách Vás budeme informovat na našich stránkách a facebooku klubu.

Jelikož belgičáci mají pro mushingové sporty vrozené vlohy, jsme rádi, že můžeme tyto nové rozvíjející se sporty se psem podpořit.