Canicross – aktuálně

Nominační kritéria na MS FMBB 2024 budou v příštím roce stejná jako letos. To znamená, že přímo na MS postupují vítězové jednotlivých kategorií v rámci MČR BO 2023 a dodatečně vítězové výběrového závodu na jaře (zřejmě v březnu). Kategorie postupující do reprezentace jsou canicross (ženy a muži) a bikejoring (ženy a muži). Automatickou nominaci mají i vítězové MS FMBB z loňského roku. Každoročně bývá podpořeno 10-12 dvojic.

—————————————————————————————–

Tak tohle jsou oni! Mistři a Vicemistři světa FMBB World Championship 2023 v disciplínách Canicross a Bikejoring.

* Jiří Švancara & Yuki de Alphaville Bohemia Mistr světa v disciplíně Bikejoring Men Veterans II – nejrychlejší čas napříč všemi účastníky v bikejoringu!!!

* Marcela Čápková & Amidala Padmé Ginger Jump Mistryně světa Bikejoring Women Veterans I

* Viktoria Gofman & Dasch Murat Mistryně světa Canicross Senior Women

* Lucie Šimáňová & Calibra 1. Vicemistryně světa Bikejoring Senior Women

* Lukáš Nekola & Chrom Deabei 1. Vicemistr světa Bikejoring Senior Men

* Lenka Rybáková & Chiki Foxy Queen 1. Vicemistryně světa Canicross Women Veterans I

* Nicole Vošvrdová & Be My Perfect Barathea 2. Vicemistryně světa Canicross Senior Women

* Barbora Hýsková & Follow Me To The Top Rebell Represent 2. Vicemistryně světa Bikejoring Senior Women

Mistrovství belgického ovčáka v canicrossu a bikejöringu 2022

Loňské mistrovství belgického ovčáka v individuálních mushingových disciplínách se konalo v rámci závodu Jöringový trhák, v okolí krásných lesů Kolínska. Závod byl pořádán pod taktovkou Nučické smečky Aleny Zbožínkové. Hrává a pěkná trať vedla převážně lesem, měkký podklad zaručoval pohodlí psích tlapek. Velice teplé (na říjen až moc) počasí potrápilo některé týmy a prověřilo připravenost. 

Závodníci na kolech a koloběžkách startovali kolem 9 hodiny ráno. Absolutně prvním mužem na kole se stal Jiří Švancara s fenkou belgického ovčáka Juki de Alphaville Bohemia, kteří 3.3km dlouhou trať zajeli v čase 6:43. Nejlepší čas v rámci Mistrovství BO v kategorii žen zajela Baru Hýsková s fenkou FOLLOW ME TO THE TOP REBELL REPRESENT. Druhé a třetí místo v kategorii bikejöring ženy obsadily Jana Stibůrková s Baddy Renarde Rouse a Aneta Kárníková s Bastille Strážce palisád.

V kategorii canicross se letos sešlo větší množství týmů a všichni předvedli skvělé výsledky. Mezi muži doběhl na první místě a stal se mistrem Radim Filip Drážďanský s fenou BOT Finta Deabei. Matyáš Jungr a Eternally Fly Malevil Bohemia se umístili na druhé pozici. Třetí příčka patřila týmu Vít Nehasil a BRILLIANT OPIUM Yassalen. V tradičně nejobsazenější kategorii žen se letos na první místě umístila Viktoria Gofman s fenou Dasch Murat. Titul vícemistrů si vyběhali Stephanie Mach a Antaios Get Gangster, přičemž Stephanie to běžela už v té době jako 1+1 :). Na třetím místě se umístil tým Lucie Staňková a AITHRA VOM THERESA’S HERZ. 

Závodníci, kteří se umístili na prvních místech splnili kvalifikační kritéria na mistrovství světa FMBB, které se bude konat v dubnu 2023.

Všem závodníkům moc gratulujeme, přejeme hodně zdraví a štěstí na FMBB v Rumunsku.