Canicross – info

Canicross a Czech Malinois Club

Členskou schůzí Czech Malinois Club (dále CMC) 21.1.2017 bylo odsouhlaseno, že náš klub se stane garantem, který zajistí možnost startu reprezentantům České republiky v canicrossu na mistrovství světa FMBB 2017 v německém Halle. Zároveň bude CMC podporovat rozvoj tohoto sportu s belgickými ovčáky v České republice.

V současné době se psovodi belgických ovčáků věnují nejen canicrossu, ale i jízdě na kole (bikejöringu) a koloběžce (scooterjöringu). Jsou to mushingové sporty, které umožňují rozvoj fyzické kondice psa i psovoda, pohyb v přírodě a upevnění vztahu mezi psovodem a psem. Tyto sporty jsou mimo jiné i možností jak belgického ovčáka velice efektivně unavit.

Klub pravidelně podporuje účast české reprezentace v canicrossu a bikejöringu v rámci FMBB. Každoročně se vypisuje 10 kvalifikačních míst. Letos se konají kvalifikační závody, stejně jako loni, ve dvou termínech. První kvalifikační závod se bude konat 28.10.2023 v rámci mistrovství belgického ovčáka, na závodě Jöringovy trhák. Přihlásit se na závod můžete zde. Druhým letošním kvalifikačním závodem bude nejspíš Canicross Buková, termín a místo konání bude potvrzeno.

O dalších novinkách Vás budeme informovat na našich stránkách a facebooku klubu.

Jelikož belgičáci mají pro mushingové sporty vrozené vlohy, jsme rádi, že můžeme tyto nové rozvíjející se sporty se psem podpořit.